Europejski Tydzień Sportu

Data publikacji: 29 lipca 2016We wrześniu br. we wszystkich państwach Unii Europejskiej będzie obchodzony Europejski Tydzień Sportu. To ogólnoeuropejskie wydarzenie powstało z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie, poziom sprawności i realizowane jest pod hasłem #BeActive (Bądź Aktywny).

Europejski Tydzień Sportu

Inicjatywa ta ma na celu wspieranie rozwoju sportu na poziomie najbliższym obywatelowi oraz zachęcanie do podejmowania aktywności fizycznej na każdym etapie życia. Ma umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora prywatnego.

Założeniem działań jest zachęta skierowana do jak największej liczby podmiotów w celu organizacji wydarzeń sportowo-kulturalnych w ramach  Europejskiego Tygodnia Sportu w terminie od 10 do 17 września 2016 r.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Ministerstwa Sportu i Turystyki, na której znajdują się informacje na temat planowanego ETS (link poniżej), natomiast wszystkie szczegóły dotyczące inicjatywy i tego, jak wziąć udział w ETS znajdą się na stronie  www.etspolska.pl , która rusza 1 sierpnia.