Warsztaty dla zespołów kontroli zakażeń szpitalnych

Warsztaty
17 marca 2017

„Jak zorganizować efektywny program kontroli zakażeń szpitalnych?” to temat warsztatów zorganizowanych przez Narodowy Instytut Leków. Spotkanie odbyło się 17 marca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie pod patronatem honorowym wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.  

 

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków przy współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej dr. n. med. Krzysztofem Golcem  oraz konsultantem wojewódzkim  w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego dr. n. o zdrowiu Barbarą Stawarz.

 

Tematem warsztatów były kwestie związane z wdrażaniem strategii zapobiegania lekooporności w szpitalach, która oparta jest na działaniach zmierzających do racjonalizacji stosowania antybiotyków, zwiększenia efektywności metod profilaktyki zakażeń szpitalnych i tym samym ochrony pacjenta oraz szpitala przed niekorzystnymi  zjawiskami epidemiologicznymi.  Konferencja była adresowana do członków zespołów kontroli zakażeń szpitalnych: pielęgniarek epidemiologicznych, lekarzy przewodniczących zespołów do spraw zakażeń szpitalnych, mikrobiologów oraz pracowników sanitarno-epidemiologicznych.