Zakończył się projekt – Wakacyjne kino plenerowe

Data publikacji: 3 września 2018W piątek miał miejsce ostatni seans w ramach wakacyjnego kina plenerowego pn. „POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”, w którym udział wzięła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Projekt, którego realizatorem był Wojewoda Podkarpacki, ruszył 29 czerwca br. Przez kolejne piątki wakacji pokazano w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie dziesięć filmów.

 

Projekt wpisał się w problematykę niepodległościową, a dzięki atrakcyjnej formie stał się też ważnym wydarzeniem kulturalnym. W ramach wakacyjnego kina plenerowego w piątek po zmroku, w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie, na leżakach – w wakacyjnej atmosferze – można było zobaczyć interesujące filmy dostarczające podstawowej wiedzy na temat polskich dróg do Niepodległości, a pod względem wysokiej jakości artystycznej, uwrażliwiające na dorobek polskiej kultury. W problematykę filmu wprowadzała krótka prelekcja, a podsumowanie odbywała się często dyskusja na wzór DKF-u, którą prowadził Piotr Samolewicz, mający wiedzę o prezentowanych filmach oraz kontekście historycznym, jak również doświadczenie w prowadzeniu podobnych przedsięwzięć.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu, w tym szczególnie widzom cotygodniowych seansów serdecznie dziękujemy.

 

Organizator: Wojewoda Podkarpacki.

Partner strategiczny: PGE Obrót S.A.

Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Bernardyńskie Centrum Religijno-Kulturowe przy Klasztorze Ojców Bernardynów w Rzeszowie, PRO-ART Profesjonalna Technika Estradowa, Kino Zorza.

Realizacja: PRO-ART Profesjonalna Technika Estradowa, Kino Zorza.

Prowadzenie: Piotr Samolewicz.

 


 

Pliki do pobrania: