Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

W województwie rusza Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji: 20 września 2016W województwie podkarpackim rusza projekt „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. To innowacyjne narzędzie umożliwi przekazywanie Policji informacji o miejscach niebezpiecznych i zdarzeniach wpływających na poczucie bezpieczeństwa społeczności lokalnej.

W województwie rusza Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

20 września w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się inauguracja przedsięwzięcia połączona z prezentacją mapy i briefingiem prasowym  wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i komendanta wojewódzkiego Krzysztofa Pobuty.

Zgodnie z koncepcją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, utworzenie mapy zagrożeń pozwoli mieszkańcom danego terenu na wskazanie obszarów, które są potencjalnie niebezpieczne,  nieakceptowane społecznie i wymagają reakcji lokalnych służb.

„Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie informatyczne, które nie tylko służy poprawie bezpieczeństwa lokalnego, ale też buduje zaufanie do Policji” – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas spotkania z komendantami miejskimi i powiatowymi, przedstawicielami samorządów i podkarpackimi mediami.

Główne założenia projektu przedstawił nadinspektor Krzysztof Pobuta.  Podkreślił, że dzięki nowym możliwościom każdy będzie mógł podzielić się z Policją sygnałami o zagrożeniach. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w wersji pilotażowej zaczęła funkcjonować na terenie garnizonu stołecznego, Podlasia i Pomorza. Od września stopniowo interaktywne mapy wprowadzone są w kolejnych województwach.