Uroczystość w Krośnie

Data publikacji: 19 maja 2017Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie 18 maja br. obchodził dwudziestą rocznicę nadania imienia Jana Pawła II. W wydarzeniu uczestniczył wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch.

Uroczystość w Krośnie

Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie, do której z pielgrzymką 10 czerwca 1997 r. przybył papież Jan Paweł II. Drugą część jubileuszu stanowiła konferencja naukowa, podczas której zaprezentowano historię rozwoju krośnieńskiego szpitala oraz perspektywę ochrony zdrowia w regionie podkarpackim.

W Polsce miejsc upamiętnienia Jana Pawła II jest kilka tysięcy. Najwięcej jest szkół – 1200.  Na samym podkarpaciu 167. Ale są również i szpitale. Tych szpitali w Polsce jest 19, a na Podkarpaciu 2. Warto zadać pytanie, dlaczego Jan Paweł II jest tak częstym patronem? Na pewno dlatego, że jest bardzo skutecznym orędownikiem i również dlatego, że każdy z nas go znał, miał okazję żyć w jego czasach. Wojewódzki Szpital w Krośnie również nosi imię tego wielkiego Polaka. Tym samym przed personelem medycznego pracującego w szpitalu imieniem św. Jana Pawła II stawiane jest ogromne wyzwanie, bowiem papież wielokrotnie powtarzał, że zawód lekarza, pielęgniarki to nie praca, lecz posługa, służenie innym – powiedział wicewojewoda Piotr Pilch.