Uroczyste ślubowanie policjantów

Data publikacji: 1 marca 2017Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart pogratulowała policjantom, którzy 1 marca br. złożyli uroczyste ślubowanie, przyjmując na siebie obowiązki i trudy policyjnej służby.

Uroczyste ślubowanie policjantów

W jednostkach garnizonu podkarpackiego pracę rozpocznie 31 funkcjonariuszy, którzy w obecności kadry kierowniczej podkarpackiej Policji, przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej oraz swoich najbliższych – wypowiedzieli dziś słowa roty ślubowania. 27 policjantów i 4 policjantki odebrało legitymacje służbowe z rąk komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Krzysztofa Pobuty. W przyszłym tygodniu funkcjonariusze rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, następnie wrócą do swoich jednostek macierzystych. Nowi policjanci zasilą szeregi podkarpackiej Policji, trafią do Oddziału Prewencji oraz komend miejskich i powiatowych.

Służba państwu i obywatelom to wielkie wyzwanie i ogromna odpowiedzialność. Mogą być Państwo dumni, że będziecie pełnić swoją służbę w garnizonie podkarpackim, który cieszy się ogromnym zaufanemu społeczeństwa – powiedziała wojewoda Ewa Leniart. Podkreśliła również, że dzisiejsze ślubowanie odbywa się w szczególnym dniu pamięci o niezłomnych żołnierzach polskiego podziemia niepodległościowego – 1 marca obchodzony jest bowiem Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystość, która odbyła się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, była również okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Insp. Paweł Filipek – zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, odebrał Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP.

Komendant wojewódzki Policji za osiągnięcia w służbie wyróżnił trzech policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Ponadto pamiątkowe ryngrafy za osiągnięcia sportowe otrzymali st. sierż. Sławomir Chopiak z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, sierż. Krzysztof Weres i sierż. Paweł Szczepański z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz st. sierż. Krzysztof Parma z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.