Uroczyste ślubowanie policjantów

Data publikacji: 8 stycznia 201920 policjantów złożyło dziś ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Funkcjonariuszom pogratulowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Ślubowanie policjantów

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy – 3 policjantek i 17 policjantów – odbyło się 8 stycznia br. w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W obecności wojewody Ewy Leniart, kierownictwa podkarpackiej Policji oraz swoich najbliższych, dwudziestu nowo przyjętych wzięło na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą.

Młodzi policjanci odebrali legitymacje służbowe i odznaki z rąk komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Henryka Moskwy. Usłyszeli, że wybrali zawód trudny, odpowiedzialny i wymagający poświęcenia, ale też przynoszący wiele satysfakcji. Pamiętajcie, że na Waszych barkach od dziś spoczywa zaszczytny obowiązek obrony najwyższych wartości, jakimi są: życie, zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Wykonujcie swoje obowiązki z poszanowaniem godności i prawa – powiedział insp. Henryk Moskwa.

Nowo przyjęci funkcjonariusze już wkrótce wyjadą do jednej z policyjnych szkół, by odbyć tam szkolenie podstawowe. Po powrocie zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, komend miejskich w Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu oraz komend powiatowych w Dębicy, Stalowej Woli, Lubaczowie i Przeworsku.

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Na podstawie informacji KWP w Rzeszowie.