Uroczysta inauguracja budowy obwodnicy Kolbuszowej i Weryni

Data publikacji: 9 sierpnia 2018Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart uczestniczyła w uroczystej inauguracji budowy obwodnicy Kolbuszowej i Weryni w ciągu drogi wojewódzkiej nr 875 Mielec – Leżajsk.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Całkowity koszt inwestycji wynosi  52 066 452,25 zł, z czego dofinasowanie z EFRR stanowi  44 256 484,38 zł, a z budżetu państwa 7 809 967,87 zł.

Ta 6 km obwodnica będąca przedłużeniem drogi wojewódzkiej nr 875, wpłynie m.in. na skrócenie czasu przejazdu, podwyższenie bezpieczeństwa i warunków ruchu drogowego, zmniejszenie uciążliwości spowodowanych ruchem dla mieszkańców i środowiska oraz przyczyni się do zwiększenie atrakcyjności gospodarczej regionu oraz rozwoju przedsiębiorczości. 

Dziś nie trzeba nikogo przekonywać, że transport ma ogromne znaczenie dla rozwoju gospodarczego i ekonomicznego kraju. Bez spójnej sieci dróg nie można zbudować konkurencyjnej i innowacyjnej gospodarki, na której Nam wszystkim bardzo zależy. I choć trwające roboty drogowe są dla wielu uciążliwe, to przecież one niedługo się skończą, a my będziemy mogli się cieszyć się drogami na najwyższym poziomie – powiedziała wojewoda.

 

Fot. PUW w Rzeszowie, UMWP