Trudna sytuacja na Podkarpaciu

Data publikacji: 26 czerwca 2020Po dzisiejszych gwałtownych opadach deszczu na terenie województwa podkarpackiego najtrudniejsza sytuacja jest aktualnie w powiatach rzeszowskim, łańcuckim, przemyskim i przeworskim, gdzie strażacy nieustannie podejmują działania.

Na briefingu prasowym pod Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie wojewoda Ewa Leniart oraz podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec przekazali bieżące informacje. 

UWAGA!

Miasto Rzeszów, powiaty: rzeszowski, łańcucki, przeworski, leżajski, niżański. Możliwość wystąpienia nagłych wezbrań na rzekach i potokach mogących powodować podtopienia i zalania. Uwaga mieszkańcy Rzeszowa ! W związku z możliwością gwałtownego wezbrania Strugu należy zabezpieczyć w miarę możliwości mienie i przygotować się do ewentualnej ewakuacji.

Wojewoda Ewa Leniart zwróciła się do ministra obrony narodowej z wnioskiem o skierowanie do działań wojska, które będzie mogło pomóc w prowadzeniu działań związanych z usuwaniem skutków nawałnicy.

Link do filmu z konferencji udostępniony dzięki uprzejmości KURIER RZESZOWSKI – portal, gazeta:  https://www.facebook.com/KurierRzeszowskiGazeta/videos/276141420110118/