Grafika MON

Szkolenia rezerwy szansą dla tych, którzy stracili pracę

Od 15 czerwca ruszają w Wojsku Polskim szkolenia rezerwistów, którzy chcą podtrzymać swoje umiejętności, jak i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Siłami Zbrojnymi.


Konferencja prasowa

Briefing prasowy wojewody

O aktualnej sytuacji epidemiologicznej w województwie i zaleceniach w sprawie ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 mówili dziś na konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny dr Adam Sidor.


Podpisanie umowy

W Stalowej Woli powstanie nowy most

W Stalowej Woli odbyła się uroczystość podpisania umowy o przekazanie dotacji celowej  z budżetu państwa na opracowanie dokumentacji projektowej nowego odcinka drogi wojewódzkiej oraz budowy mostu na rzece San.


Prezydent Andrzej Duda na Podkarpaciu

Prezydent Andrzej Duda wizytował inwestycję przeciwpowodziową we Wrzawach w widłach Wisły i Sanu.


Powołanie konsultantów wojewódzkich

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultantów wojewódzkich w dziedzinach: chirurgii onkologicznej, położnictwa i ginekologii oraz zdrowia publicznego.


Zmiany w oddziale paszportowym

Komunikat dla klientów PUW

8 czerwca zostanie uruchomiony system rejestracji internetowej w sprawach paszportowych i obsługi cudzoziemców.


Posiedzenie

O maturach na zespole zarządzania kryzysowego

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przewodniczyła posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem narady były przygotowania do przeprowadzenia egzaminów maturalnych.


Pomoc dla przedsiębiorców

Wsparcie dla przedsiębiorców z województwa podkarpackiego w ramach różnych instrumentów tarczy antykryzysowej to temat dzisiejszego briefingu prasowego wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i wicewojewody Jolanty Sawickiej.


Dzień Dziecka

Z wizytą wśród dzieci

1 czerwca br. wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka odwiedziła podopiecznych ośrodków opiekuńczych dla dzieci w Rzeszowie i Przemyślu.


Rozmowy o Tarczy Antykryzysowej

Blisko 15 miliardów wsparcia dla ochrony miejsc pracy, w tym 750 milionów dla Podkarpacia w ramach tarczy antykryzysowej.