Posiedzenie sztabu kryzysowego w Krakowie

W Krakowie odbyło się kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z sytuacją pogodową w Małopolsce, a także w sąsiednich województwach. Wzięli w nim udział: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.


Prezydent Andrzej Duda z wizytą na Podkarpaciu

Prezydentowi towarzyszyli miedzy innymi wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.


Forum Kobiet Wiejskich

W Rzeszowie odbyło się Forum Kobiet Wiejskich

W auli Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się Forum Kobiet Wiejskich, zorganizowane przez wojewodę podkarpackiego i Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Nowy most w Zarzeczu

23 maja br. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wzięła udział w uroczystym oddaniu do użytku nowej przeprawy przez rzekę Wisłok w gminie Boguchwała.


Premier Mateusz Morawiecki przybył na zalane tereny powiatu mieleckiego

Premierowi towarzyszyli komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.


Promesy

Promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych

Samorządowcy oraz przedstawiciele 38 jednostek ochotniczych straży pożarnych z naszego regionu odebrali promesy na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych na łączną kwotę 28 880 000 zł.


Konferencja międzynarodowa

„Państwo, prawo, bezpieczeństwo a sprawiedliwość społeczna” - konferencja naukowa

22 maja br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Państwo, prawo, bezpieczeństwo a sprawiedliwość społeczna”.


Briefing prasowy

Sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna w województwie

Aktualna sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna w województwie podkarpackim to temat dzisiejszego briefingu prasowego wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.  Spotkanie z mediami poprzedziło posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.


Pielęgniarki.Konferencja.2

Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej w Rzeszowie

22 maja br. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wzięła udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie.


Podkarpackie Forum Innowacji "Lotnictwo i kosmonautyka"

21 maja br. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz uczestniczyła w odbywającym się w G2A Arena w Jasionce forum.