Podpisanie umowy

Kolejna inwestycja drogowa w regionie

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisano dziś umowę o dofinansowanie budowy drogi wojewódzkiej w Rzeszowie na odcinku od ul. Lubelskiej do ul. Warszawskiej.


Pasowanie

Uroczystość w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu

Uczniowie klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu 21 września br. zostali pasowani na licealistów. W uroczystości szkolnej uczestniczył wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch.


Posiedzenie

Polsko-ukraińskie posiedzenie we Lwowie

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w posiedzeniu Komisji ds. Współpracy Transgranicznej działającej w ramach Polsko-Ukraińskiej Międzyrządowej Rady Koordynacyjnej ds. Współpracy Międzyregionalnej, które odbyło się 21 września br. w Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej.


Podkomisje sejmowe obradowały w Łańcucie

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart uczestniczyła w wyjazdowym posiedzeniu dwóch podkomisji sejmowych: Podkomisji stałej do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz Podkomisji stałej do spraw turystyki.


Otwarcie internatu po modernizacji

Wicewojewoda na otwarciu internatu w Przemyślu

20 września br. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego budynku internatu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. dra Janusza Korczaka w Przemyślu, w którym uczestniczył wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch.


Minister Zalewska w Jasionce

II Festiwal Nauki z udziałem minister Anny Zalewskiej

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska przebywała 18 września br.z wizytą w województwie podkarpackim. Wzięła udział w odbywającej się w ramach II Festiwalu Nauki konferencji poświęconej kształceniu zawodowemu, spotkała się z przedstawicielami „Doliny Lotniczej” i mediów lokalnych.


Podpisanie umowy

Podpisanie umowy o dofinansowanie inwestycji drogowej w gminie Czudec

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisano dziś umowę o dofinansowanie budowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej w gminie Czudec. Beneficjentem projektu jest Województwo Podkarpackie.


Debata w Arłamowie

Rozmowy o gospodarce w Arłamowie

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś spotkali się 16 września w Arłamowie z polskimi przedsiębiorcami. W dyskusji na temat krajowej gospodarki uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


105-lecie pogotowia

105-lecie Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

Historia Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu sięga 1912 r. W przedwojennej Polsce przemyska stacja pogotowia powstała jako druga na terenie dawnego województwa lwowskiego, a szósta w kraju. Obecnie jest to najstarsza służba ratownictwa medycznego w województwie podkarpackim. Funkcjonuje przy Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu.


Obchody w Mokrem

Obchody Dnia Sybiraka w Mokrem

W Mokrem w gminie Żyraków 17 września br. odbyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę agresji sowieckiego najazdu na Polskę oraz 73. rocznicy zesłania żołnierzy Armii Krajowej do obozów pracy na Sybir.