Złota setka

Ranking firm podkarpacia

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce 27 września br. odbyła się XI edycja rankingu firm pn. „Złotka Setka”. Gościem specjalnym wydarzenia był podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Adam Hamryszczak.


podpisanie umów

są pieniądze na ochronę zdrowa na podkarpaciu

Wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch 27 września br. uczestniczył w podpisaniu umów na realizację projektu pn. "Rozbudowa kliniki hematologii oraz kliniki nefrologii ze stacją dializ Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie".


Narada z administracją zespoloną

Narada wojewody z administracją zespoloną

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przewodniczyła naradzie z szefami rządowej administracji zespolonej w województwie podkarpackim.


Narada dotycząca osuwisk

Posiedzenie dotyczące osuwisk

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przewodniczyła posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu nadzorującego realizację zadań w zakresie przeciwdziałania ruchom osuwiskowym oraz usuwania ich skutków.


debata na temat służby zdrowia

Debata o aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego 25 września br. podczas sesji Sejmiku odbyła się debata na temat aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia. Ministerstwo Zdrowia reprezentował podsekretarz stanu Piotr Gryza, natomiast Urząd Wojewódzki wicewojewoda Piotr Pilch.


święto lasu

Podkarpackie święto lasu z udziałem wicewojewody

Tegoroczne Regionalne Święto Lasu obchodzono 23 września br. na terenie Nadleśnictwa Oleszyce. Za jego organizację odpowiedzialna była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie.


Konferencja senioralna

W Rzeszowie dyskutowano o polityce senioralnej

„Aktualne wyzwania polityki senioralnej w Polsce - problemy społeczne w kontekście starzejącego się społeczeństwa” to temat konferencji, która odbyła się 25 października w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Organizatorem wydarzenia była wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


WSD Przemyśl

Inauguracja roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Przemyskiej

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu rozpoczęli nowy rok akademicki 2017/2018. Uroczysta inauguracja miała miejsce 22 września br. W wydarzeniu wziął udział wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch.


Uroczysta przysięga wojskowa

Kolejni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej. Uroczystości odbyły się 23 i 24 września br. w Nisku, Sanoku i Przemyślu. W wydarzeniach wzięli udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicewojewoda Piotr Pilch i dyrektor generalny PUW Marcin Zaborniak.


Wicepremier Mateusz Morawiecki z wizytą na Podkarpaciu

W piątek 22 września z wizytą na Podkarpaciu przebywał wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, który przyjechał do Baranowa Sandomierskiego na  20-lecie działalności Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.