Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Rzeszowskiej

Politechnika Rzeszowska uroczyście zainaugurowała 67. rok akademicki.


Konferencja WTZ

Kształcenie w warsztatach terpaii zajęciowej - konferencja

„Systematyczne kształcenie w warsztatach terapii zajęciowej i zakładach aktywności zawodowej szansą na rozwój zawodowy osób z niepełnosprawnością” – to temat konferencji, która odbyła się 6 października w Rzeszowie z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.


Wyjzadowe posiedzenie

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych

W Przemyślu, z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, odbyło się wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.


Wojeódzkie obchody Światowego DNia Turystyki

Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w wojewódzkich obchodach Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się 5 października w Zamku Dubiecko.


Uniwersytet III Wieku

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łańcucie

6 października br. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku połączona z jubileuszem 10-lecia działalności ŁUTW.


Wizyta ministra Błaszczaka

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak na Podkarpaciu

Minister Mariusz Błaszczak przebywał 4 października z wizytą na Podkarpaciu. Szef MSWiA otworzył nowy kompleks budynków Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Przemyślu oraz zapoznał się ze stanem realizacji programu modernizacji podległych służb.


Jubileusz SITK

70-lecie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP w Rzeszowie

Wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch 3 października br. uczestniczył w jubileuszu 70-lecia powstania SITK Rzeczypospolitej Polskiej oraz w 20. rocznicy ufundowania sztandaru Oddziałowi Rzeszowskiemu.


INAUGURACJA NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM

Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego rozpoczęli nowy rok akademicki. Uroczysta inauguracja odbyła się 2 października br. z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.


Święto Inspekcji

15 lat działalności kontrolnej Inspekcji Transportu Drogowego

Uroczystą Mszą Świętą rozpoczęły się obchody jubileuszu 15-lecia działalności kontrolnej Inspekcji Transportu Drogowego na terenie województwa podkarpackiego.


Jesienna Giełda Ogrodnicza w Boguchwale

Zainteresowanie tegoroczną edycją imprezy było ogromne, w ciągu dwóch dni odwiedziło ją kilkanaście tysięcy osób. Ogółem w Boguchwale zaprezentowało się ponad 300 wystawców w tym 140 hodowców z całej Polski.