Przyznano Nagrody Honorowe IPN „Świadek Historii”

W tegorocznej edycji laureatami Nagrody zostali: ks. biskup Edward Frankowski, Ewa Kuberna, Maciej Małozięć, Maria Mirecka - Loryś, mjr Franciszek Sagan i Bogusława Wąs. Wojewoda Ewa Leniart pogratulowała laureatom tego szczególnego wyróżnienia. 


Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy opozycji antykomunistycznej

W poniedziałek 23 października w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczystość  wręczenia odznaczeń Krzyż Wolności i Solidarności.


Międzynarodowa konferencja w Krasiczynie i Przemyślu

W dniach od 20 do 22 października odbywała się międzynarodowa konferencja pn. „Tradycje parlamentarne w Europie Środkowej i Wschodniej” z udziałem Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego.


Zjazd Agrolotników

V zjazd agrolotników

W Mielcu 21 października po raz piąty odbył się Zjazd Agrolotniczy. Uczestniczył w nim wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch.


UROCZYSTY POCHÓWEK LEOPOLDA RZĄSY I MICHAŁA ZYGO

Uroczystości pogrzebowe odbyły się na Cmentarzu Komunalnym na Wilkowyi w Rzeszowie i wzięła w nich udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


budowa roku

XVI edycja konkursu „Budowa roku podkarpacia 2016”

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 20 października br. Wziął w nim udział wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch.


Spotkanie z Janem Józefem Kasprzykiem Szefem Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych

W siedzibie rzeszowskiej Solidarności 20 października miało miejsce spotkanie z ministrem Janem Józefem Kasprzykiem – Szefem Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, w którym udział wzięła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Rozmowa o najważniejszych podkarpackich uczelniach z wicepremierem Jarosławem Gowinem

W piątek 20 października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się spotkanie z  wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem.


28. Mistrzostwa Europy seniorów & juniorów w akrobatyce sportowej

W uroczystym otwarciu mistrzostw, zorganizowanych przez Polski Związek Gimnastyczny oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Akrobatyki Sportowej udział wzięła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


inwestycja drogowa w powiecie krośnieńskim

Zakończenie inwestycji drogowej w powiecie krośnieńskim

19 października odbyło się uroczyste otwarcie drogi w Iwoniczu, w którym uczestniczył wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch.