Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Spotkanie z udziałem wiceministra Adama Hamryszczaka

Data publikacji: 5 stycznia 2017W Gorzycach 5 stycznia w obecności podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Adama Hamryszczaka odbyło się spotkanie, na którym przedstawiono założenia i planowane efekty inwestycje firmy Federal Mogul sp. z o.o. Nowe inwestycje przedsiębiorstwa są możliwe dzięki rozszerzeniu granic Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. W spotkaniu tym uczestniczył wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski.

Spotkanie z udziałem wiceministra Adama Hamryszczaka

Dzisiaj świętujemy kolejny etap w rozwoju Strefy, który będzie miał realne przełożenie na życie mieszkańców regionu. Zgodnie z  rozporządzeniem Rady Ministrów zmieniającym granice strefy tarnobrzeskiej, które weszło w życie 30 grudnia 2016 r., jej powierzchnia zwiększyła się do ponad 1 868,2 ha – powiedział wiceszef resortu rozwoju.

Do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN zostanie włączonych 87,6 ha gruntów publicznych zlokalizowanych w miastach: Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Przemyśl i w gminach: Wierzbica, Janów Lubelski, Białobrzegi oraz 37,3 ha gruntów prywatnych w miastach: Stalowa Wola, Radom i Białobrzegi, a także gminie Gorzyce.

Tarnobrzeska SSE została ustanowiona 9 września 1997 r. na terenach Nowej Dęby, Stalowej Woli, Staszowa i Tarnobrzega. Pierwotnie obszar strefy wynosił 609,0 ha, a prawie do końca 2016 roku obejmował on 1 743,3 ha.

Na nowo włączanych gruntach prywatnych będą realizowane inwestycje przez cztery spółki, tj.: Federal Mogul Gorzyce sp. z o.o. w gminie Gorzyce, Thoni Alutec sp. z o.o. w Stalowej Woli, QFG Food sp. z o.o. w Radomiu i Zbyszko Bojanowicz sp. z o.o. S.K.A. w Białobrzegach. Deklarowane efekty inwestycji to 241 nowych miejsc pracy i nakłady w wysokości prawie 421 mln zł.

 

Na podstawie informacji Ministerstwa Rozwoju.

Fot. M. Zając, UG Gorzyce.