Spotkanie poświęcone organizacji forum gospodarczego

Data publikacji: 22 marca 2017W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie 21 marca br. odbyło się spotkanie poświęcone organizacji Regionalnego Polsko-Chińskiego Forum Gospodarczego.

Spotkanie poświęcone organizacji forum gospodarczego

W spotkaniu, którego gospodarzem była wojewoda podkarpacki Ewa Leniart uczestniczyli m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz przedstawiciele władz samorządowych miasta Dębica.

Regionalne Polsko-Chińskiego Forum Gospodarczego  jest ważną i atrakcyjną inicjatywą rozwijającą relacje polsko-chińskie w wymiarze lokalnym i gospodarczym. Ma ono szansę stać się skuteczną platformą współpracy, pozwoli bliżej przyjrzeć się gospodarce Chin, poznać możliwości inwestycyjne oraz nawiązać kontakty biznesowe z firmami z Państwa Środka. Organizacji tego przedsięwzięcia podjęli się Wojewoda Podkarpacki, Wojewoda Lubelski i Marszałek Województwa Podkarpackiego we współpracy z samorządami terytorialnymi, które współpracują z chińskimi prowincjami i miastami.

Uczestnicy spotkania dyskutowali na temat gałęzi gospodarki, którymi partnerzy chińscy byliby zainteresowani oraz o tym co przedsiębiorcy z województwa podkarpackiego i lubelskiego mogliby im zaoferować. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zaznaczyła, że z uwagi na potencjał Chin głównym celem Forum jest rozwój stosunków gospodarczych, ale nie można pominąć aspektu turystycznego i współpracy edukacyjno-akademickiej. Wydarzenie zaplanowane jest na drugą połowę 2017 r.