Spotkanie członków komitetu honorowego

Data publikacji: 10 lipca 2017W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się spotkanie członków komitetu honorowego XVII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Na posiedzeniu z udziałem wojewody Ewy Leniart podsumowano dotychczasowe prace nad organizacją wydarzenia.

Spotkanie członków komitetu honorowego

W tegorocznym festiwalu weźmie udział 37 zespołów reprezentujących 14 krajów. W sumie na Podkarpacie przyjedzie ponad 1100 osób. Organizatorami przedsięwzięcia są: rzeszowski oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Województwo Podkarpackie i Miasto Rzeszów.

Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych odbywa się na Podkarpaciu co trzy lata. Biorą w nim udział setki naszych rodaków z wielu stron świata. W szesnastu dotychczasowych edycjach uczestniczyło, przynajmniej raz, ponad 200 zespołów. Wiele z nich przyjeżdżało na festiwal nawet kilkanaście razy. Inicjatywa jest szczególnym pomostem łączącym mieszkańców Podkarpacia z Polakami na stałe mieszkającymi w innych państwach, którzy z radością przyjeżdżają do naszego regionu, aby poznać kulturę i historię swoich przodków.

 

Fot. Biuro Prasowe UMWP.

Na podstawie tekstu UMWP.