Rodzina w centrum uwagi – kolejna edycja konferencji

Data publikacji: 23 września 2022W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się kolejna konferencja naukowo-wychowawcza z cyklu „Rodzina w centrum uwagi”. Spotkanie odbyło się w ramach XII Tygodnia Wychowania.

Konferencja konferencja naukowo-wychowawcza

Temat konferencji to ”Znamię krzywdy – przemoc seksualna wobec dzieci i młodzieży”.

– Tym razem chcemy z wielką delikatnością i szacunkiem dla godności Dziecka zwrócić uwagę na bolesne znamię – przemoc seksualną, która godzi w dobro Dziecka, odbierając Mu, Jego niewinność i dziecięcą radość. Jesteśmy przekonani, że dorośli powinni tworzyć krąg troski wokół każdego Dziecka, aby czuło się Ono bezpieczne w danym środowisku, aby szacunek Jemu okazywany zapewniał integralny rozwój we wszystkich wymiarach Jego człowieczeństwa. Dobro Dziecka jest dobrem naszych Rodzin, warto więc to dobro pomnażać – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Adresatami konferencji są rodzice, nauczyciele, katecheci, wychowawcy, pedagodzy i psychologowie, dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, pracownicy poradni, przedstawiciele wydziałów edukacji, samorządowcy odpowiedzialni za profilaktykę, członkowie stowarzyszeń i organizacji społecznych działających na rzecz młodzieży i wychowania, rodziny i szkoły. Przedsięwzięcie wpisuje się w cykl inicjatyw o randze ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej.

Konferencja została zorganizowana z inicjatywy pełnomocnika wojewody podkarpackiego do spraw rodzin i seniorów Rafała Czupryka przy współudziale Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, NSZZ Solidarność Oświaty i Wychowania, Stowarzyszenia „Miłość i Odpowiedzialność”, Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, miesięcznika WychowujMY, Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Rzeszowskiej, Centrum Socjo-Pedagogicznego Team, Rady Ruchów, Stowarzyszeń i Fundacji Katolickich Diecezji Rzeszowskiej, Ośrodka Edukacji Nauczycieli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego, Fundacji Wychowanie i Profilaktyka im. Jana Pawła II i Radia Via.  

Wydarzenie dofinansowano ze środków projektu „W służbie Niepodległej” finansowanego ze środków Wieloletniego Programu  Rządowego „Niepodległa” na lata 2017 -2022.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×