Powitanie delegacji niemieckiej

Data publikacji: 13 czerwca 2017Na Podkarpaciu odbyło się spotkanie prezydiów Sejmu i Bundestagu. 13 czerwca delegację niemiecką powitali na lotnisku w Jasionce przedstawiciele polskiego parlamentu wraz z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim oraz włodarzami regionu – wojewodą Ewą Leniart i marszałkiem województwa Władysławem Ortylem.

Powitanie delegacji niemieckiej

Główne tematy spotkania, które miało miejsce w Przemyślu to bezpieczeństwo w Europie na wschodnim pograniczu Unii Europejskiej i NATO, przyszłość UE, a także wzajemne kształtowanie wizerunków w Polsce i w Niemczech. Politycy rozmawiali m.in. o sytuacji Unii Europejskiej w kontekście Brexitu i kryzysu migracyjnego, o bezpieczeństwie energetycznym w regionie Europy Środkowo–Wschodniej, a także o polityce klimatycznej.

Delegacjom przewodniczyli: marszałek Sejmu Marek Kuchciński i przewodniczący Bundestagu Norbert Lammert. Sejm reprezentowali także wicemarszałkowie: Małgorzata Kidawa-Błońska, Barbara Dolniak, Ryszard Terlecki i Joachim Brudziński oraz przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej Szymon Szynkowski vel Sęk. Ze strony niemieckiej udział wezmą ponadto wiceprzewodniczący Bundestagu: Claudia Roth, Edelgard Bulmahn, Ulla Schmidt, Petra PAU, Johannes Singhammer oraz przewodniczący Niemiecko-Polskiej Grupy Parlamentarnej Thomas Nord.

 

Na podstawie materiałów ze strony www.sejm.gov.pl.

Fot. Michał Mielniczuk, Biuro Prasowe UMWP.