Posiedzenie Komisji Łączności z Polakami za Granicą

Data publikacji: 16 lipca 2019W Rzeszowie odbyło się wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Posiedzenie komisji sejmowej

W spotkaniu, które miało miejsce 15 lipca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego uczestniczyli, oprócz członków Komisji i podkarpackich parlamentarzystów, sekretarz stanu, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw Dialogu Międzynarodowego Anna Schmidt-Rodziewicz, przedstawiciele samorządu województwa oraz członkowie Sejmikowej Komisji Łączności z Polakami za Granią.

Mamy świadomość tego, że różne wydarzenia sprawiły, że wielu Polaków musiało opuszczać rodzinne strony. Wielu mieszkańców Podkarpacia wyjechało poza granicę, stąd też nasze zobowiązanie do tego aby dbać i pielęgnować relacje z naszymi rodakami – mówiła wojewoda.

Wczorajsze posiedzenie odbyło się w przededniu jubileuszowego Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, który od samego początku związany jest z Rzeszowem. Głos w sprawie nadchodzącego wydarzenia zabrał Mariusz Grudzień, prezes rzeszowskiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska.