Pierwszy tydzień składania wniosków o 500 plus

Data publikacji: 8 sierpnia 2017Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przedstawiła 8 sierpnia podczas konferencji prasowej informację dotyczącą pierwszego tygodnia składania wniosków o 500 plus w związku z nowym okresem świadczeniowym.

Pierwszy tydzień składania wniosków o 500 plus

Od dnia 1 sierpnia br. można składać wnioski o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy.

 

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie prowadzona jest na bieżąco analiza w zakresie liczby składanych wniosków przez świadczeniobiorców w poszczególnych gminach naszego województwa. W pierwszych dniach składania wniosków mieszkańcy Podkarpacia złożyli około 17 tys. wniosków o świadczenia wychowawcze. Najwięcej wniosków złożono w gminach:

  • Rzeszów – 2.116
  • Przemyśl – 578
  • Mielec – 526
  • Krosno – 466
  • Stalowa Wola – 458
  • Jasło – 406
  • Tarnobrzeg – 397

 

Z analizy wynika, iż składanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego przebiega na terenie każdej gminy bez zakłóceń. Dokonano również ustaleń, czy występują jakiekolwiek zagrożenia dotyczące sprawnej i prawidłowej realizacji wniosków o świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy. Zdecydowana większość gmin nie wykazuje jakichkolwiek zagrożeń związanych z zakłóceniem prawidłowego przebiegu przyjmowania i rozpatrywania wniosków oraz wydawania decyzji przyznających prawo do świadczenia wychowawczego.

 

 

Wojewoda Ewa Leniart podkreśliła podczas konferencji, że w województwie podkarpackim ze wsparcia w ramach programu „Rodzina 500+” korzysta blisko 152 tys. rodzin, a świadczenie wychowawcze otrzymuje ponad 246 tys. dzieci.  W sumie do rodzin trafiło już ponad 1 mld 941 mln zł.

 

W związku z nowym okresem zasiłkowym w Wydziale Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie  od 1 sierpnia br.  została uruchomiona infolinia 800 100 990 dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 14.00.