Orszak Trzech Króli 2017

Data publikacji: 9 stycznia 2017Już po raz piąty ulicami Rzeszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. 6 stycznia w tym wyjątkowym wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Orszak Trzech Króli 2017

Tegoroczny korowód, któremu towarzyszyło zawołanie „Pokój i dobro” przeszedł nową trasą – rozpoczął się w południe przy hali sportowej Podpromie, następnie uczestnicy przemaszerowali ulicami Szopena i Słowackiego na rzeszowski Rynek. Licznie uczestniczący w orszaku kolędnicy byli prowadzeni przez królów Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy reprezentowali trzy kontynenty. Widzowie mieli okazję zobaczyć  efektowne przedstawienia  przypominające o najważniejszych wydarzeniach z historii narodzenia Jezusa Chrystusa. W tym roku po raz pierwszy w orszaku uczestniczyli wojowie, którzy upamiętnili 1050. rocznicę chrztu Polski. Tekst orszaku był w całości wierszowany.

Orszak Trzech Króli jest inicjatywą organizowaną w całej Polsce  przez społeczności lokalne – w wydarzenie  angażują się przedstawiciele władz, parafie, szkoły, rodziny. Scenariusz  oparty na ewangelicznym przekazie zyskuje w każdym miejscu niepowtarzalny lokalny koloryt. W tym roku na mapie Orszaku Trzech Króli znalazło się 515 miejscowości.

 

Fot. Michał Mielniczuk, Biuro Prasowe UMWP.