Odznaczenia państwowe dla zasłużonych mieszkańców regionu

Data publikacji: 17 maja 2022Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP.

Uroczystośc wręczenia odznaczeń

Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Złoty Medal za Długoletnią Służbę oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymały osoby, które wyróżniły się działalnością na rzecz społeczności lokalnej, wkładem w rozwój rzemiosła polskiego, zasługami w upamiętnianiu, upowszechnianiu i pielęgnowaniu pamięci o historii Polski, działalnością na rzecz honorowego krwiodawstwa i propagowania idei czerwonokrzyskiej, zaangażowaniem w działalność na rzecz środowiska naturalnego, zasługami dla Niepodległej oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Gratulując odznaczonym, wojewoda podkreśliła, że przyznane odznaczenia są formą uznania dla działalności wykraczającej poza zwykłe obowiązki, za aktywność społeczną i zaangażowanie w różne inicjatywy. 

– To dla mnie ogromny zaszczyt, że w imieniu Prezydenta RP, mogłam wręczyć odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom naszego regionu. Dla naszego państwa nie ma większej wartości niż mądrzy, zaangażowani, sprawnie działający, oddani obywatele. Państwo jesteście  elitą narodu polskiego, która – angażując się w różne aktywności społeczne – wyróżnia się w sposób szczególny w swoich dziedzinach – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas dzisiejszej uroczystości.

Dziękuję za wyróżniającą się postawę, za wyjątkową działalność, która jest niezbędna do rozwoju naszego państwa. Mam  też nadzieję, że to dzisiejsze odznaczenie będzie dla Państwa z jednej strony uhonorowaniem dotychczasowej pracy, a z drugiej strony także zachętą do tego, by w tej działalności nie ustawać – mówiła wojewoda.

W uroczystości, która odbyła się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wzięli udział: poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos, Krzysztof Kaczmarski reprezentujący Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, prezes Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK Antoni Olak oraz wójt gminy Czarna Edward Dobrzański.  

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×