#NowaPiątka – akcja informacyjna

Data publikacji: 18 marca 2019W Rzeszowie zainaugurowano akcję informacyjną #NowaPiątka. O pakiecie rządowych programów poinformowała podczas briefingu prasowego wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Nowa Piątka

W spotkaniu z mediami uczestniczyły również dyrektor rzeszowskiego oddziału ZUS Ewa Papiewska-Borkowska i dyrektor Wydziału Polityki Społecznej PUW Małgorzata Dankowska.

Oznakowane busy #NowaPiątka odwiedzą dziś Przecław, Głogów Małopolski i Trzebownisko.

W tym tygodniu busy wyjada również do następujących gmin:

19 marca br. – Jarosław, Kolbuszowa, Niwiska, Mielec;

20 marca br. – Strzyżów, Pilzno, Brzostek, Czudec;

21 marca br. – Sokołów Małopolski, Tyczyn, Lubenia, Boguchwała;

22 marca br. – Kamień, Łańcut, Przeworsk, Lubaczów.

Harmonogram trasy busów będzie aktualizowany na bieżąco.

#Nowa Piątka to propozycje następujących rozwiązań:

 – „Emerytura +”: to świadczenie, które będzie przyznane wszystkim osobom pobierającym emerytury (zarówno z KRUS, ZUS, jak i mundurową) i renty, a także świadczenia i zasiłki przedemerytalne oraz nauczycielskie świadczenia kompensacyjne.
– „500+” na każde dziecko: już w lipcu 2019 r. każda rodzina otrzyma nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na pierwsze i każde kolejne dziecko do 18. roku życia, bez względu na dochody.
– „Niższy Pit”: to obniżenie obciążeń podatkowych osób pracujących. Dzięki temu rozwiązaniu Polacy otrzymają wyższe wynagrodzenie za pracę. Zyska na tym 97 proc. obywateli.
– „Bez Pit dla młodych” (tzw. PIT 0%): osoby pracujące, do 26. roku życia, będą zwolnione z podatku PIT. Ułatwi to młodym ludziom rozpoczęcie kariery zawodowej i umożliwi zwiększenie wynagrodzenia.
„Połączenia Lokalne”: przywrócenie połączeń autobusowych. Utworzony zostanie fundusz, dzięki któremu będzie możliwe przywrócenie połączeń autobusowych w wielu polskich samorządach. Program pozwoli wyeliminować wiele obszarów wykluczenia komunikacyjnego.

Informacja na stronie KPRM.


Pliki do pobrania: