Międzynarodowa konferencja naukowa z udziałem wojewody

Data publikacji: 11 stycznia 2017„Wykorzystanie innowacyjnych technologii dla zwiększenia zdolności operacyjnych do prowadzenia działań w terenie górzystym” to temat międzynarodowej konferencji naukowej, która odbywa się w podrzeszowskiej Jasionce.

Międzynarodowa konferencja naukowa z udziałem wojewody

Konferencja stanowi więc ważny element w procesie identyfikacji innowacyjnych kierunków rozwoju, nie tylko na potrzeby Sił Zbrojnych RP, ale również cywilnych projektów badawczo-rozwojowych. Współczesnym wyzwaniem bowiem jest wyłonienie perspektywicznych technologiami obronnych i modernizacja polskiej armii z wykorzystaniem dorobku nauki (…). Mając na uwadze rozwój inteligentnych specjalizacji Podkarpacia, konferencja ta stanowi cenną bazę wiedzy na temat możliwości zastosowania w praktyce innowacji, które są przedmiotem zainteresowań i badań naszych specjalistów i naukowców. Wiedza ta jest wykorzystywana przez wiele lokalnych podmiotów, takich jak: Centrum Transferu Technologii, Politechnikę Rzeszowską, firmy tworzące Dolinę Lotniczą, czy Rzeszowski Oddział Polskiej Agencji Kosmicznej. Perspektywicznym  zagadnieniem w sektorze cywilno-obronnym jest bowiem m.in. efektywne wykorzystanie przestrzeni kosmicznej i technologii satelitarnych – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas uroczystej inauguracji wydarzenia, które odbywa się 11 – 12 stycznia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce.

W wykładach, dyskusjach i pokazach sprzętu, oprócz żołnierzy, biorą udział przedstawiciele służb mundurowych oraz uczelni wyższych, zarówno wojskowych, jak i cywilnych z całego kraju.

Celem konferencji  jest prezentacja obecnych zdolności Sił Zbrojnych do prowadzenia działań w specyficznym terenie górskim oraz możliwości ich zwiększenia poprzez wykorzystanie innowacyjnych technologii i nowoczesnego sprzętu. Organizatorem wydarzenia jest Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych oraz 21 Brygada Strzelców Podhalańskich. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki.

 

Fot. Biuro Prasowe PUW i UMWP.