Medale „Za zasługi dla obronności kraju” dla rodziców z powiatu rzeszowskiego

931234_dscn0855-1
3 kwietnia 2012

Wicewojewoda podkarpacki Alicja Wosik wzięła udział w uroczystości wręczenia srebrnych Medali „Za zasługi dla obronności kraju”. Odznaczenia nadane przez Ministra Obrony Narodowej otrzymali rodzice z powiatu rzeszowskiego, których co najmniej troje dzieci odbyło wzorową służbę wojskową. Uroczystość odbyła się 3 kwietnia w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Podziwiam Państwa za trud, jaki włożyliście w wychowanie synów, którzy teraz są wzorem dla swojego otoczenia i kontynuują najlepsze tradycje oręża polskiego – powiedziała wicewojewoda. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie płk Zbigniew Winiarski podkreślił, że odznaczenia to symboliczna forma podziękowania i wyraz najwyższego uznania za wychowanie dzieci w duchu patriotyzmu i poczuciu obowiązku za bezpieczeństwo ojczyzny. Medale „Za zasługi dla obronności kraju” otrzymało ponad 100 osób. Uroczystość uświetnił występ artystyczny przygotowany przez zespół Klubu Wojskowego 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Medal „Za zasługi dla obronności kraju” to odznaczenie wojskowe ustanowione 21 kwietnia 1966 roku. Jest uznaniem dla osób, które swoją działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Medal może być nadawany jednostce wojskowej, organizacji społecznej, przedsiębiorstwu, zakładowi lub instytucji. Stanowi także wyróżnienie dla rodziców, którzy wychowali dzieci na wzorowych żołnierzy.