„Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje” – zapraszamy do Polańczyka!

Data publikacji: 14 lipca 2017Prezentacje sprzętu i wyposażenia, zajęcia w miasteczku ruchu drogowego, pokazy na wodzie, szkolenia pierwszej pomocy, konkursy – to tylko część atrakcji, z których będzie można korzystać 15 lipca w Polańczyku w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

„Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje” – zapraszamy do Polańczyka!

Impreza informacyjno-edukacyjna, której celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania, uprawiania sportów wodnych oraz bezpieczeństwa w górach odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. od 10:00 do 18:00 na cyplu w Polańczyku (baza WOPR). Wydarzenie jest organizowane w ramach działań Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Akcja została zainaugurowana w czerwcu br.

W programie m.in. pokazy sprzętu i wyposażenia Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, WOPR-u, GOPR-u, PCK oraz Sanepidu, zajęcia w miasteczku ruchu drogowego, pokazy na wodzie, szkolenia pierwszej pomocy, promocja numeru alarmowego 112, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe, konkursy, atrakcje dla dzieci.

Inicjatywa została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

więcej informacji