Konferencja popularno-naukowa w Przemyślu

Data publikacji: 14 czerwca 2017W ramach tegorocznych obchodów Dni Zamku Kazimierzowskiego odbyła się konferencja popularno-naukowa promująca serię Biblioteki Myśli Staropolskiej. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która objęła imprezę patronatem honorowym.

Konferencja popularno-naukowa w Przemyślu

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną książki kasztelana lwowskiego (Scriptorum i Militarium I) wydane w ramach Biblioteki Staropolskiej Myśli Politycznej.  W ramach tegorocznych obchodów Dni Zamku Kazimierzowskiego odbyła się konferencja popularno-naukowa promująca serię Biblioteki Myśli Staropolskiej. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która objęła imprezę patronatem honorowym.

Spotkanie było poświęcone Andrzejowi Maksymilianowi Fredrze. W ramach konferencji zaprezentowano przemyskie publikacje naukowe i popularno-naukowe, w tym książki kasztelana lwowskiego (Scriptorum i Militarium I) wydane w ramach Biblioteki Staropolskiej Myśli Politycznej.   Gośćmi konferencji byli: prof. Zbigniew Rau, prof. Jerzy Motylewicz, dr Urszula Olbromska, dr Lucjan Fac oraz  dr Marek Tracz-Tryniecki. Opowiedzieli  m.in. o silnych związkach Andrzeja Maksymiliana Fredry z ziemią przemyską.   

Wojewoda Ewa Leniart podziękowała organizatorom za zaangażowanie w realizację wydarzenia, które obejmuje zarówno widowiska muzyczne, spektakle, jak i wydarzenia o charakterze popularno-naukowym.   Cieszy mnie, że możemy spotkać się wspólnie podczas XI Dni Zamku Kazimierzowskiego „Muzyka na zamku”. Jest to dla mnie szczególnie miłe zaproszenie, gdyż przy tej wyjątkowej okazji możemy cieszyć się obcowaniem z pięknem sztuki w historycznym otoczeniu Przemyśla. To ciekawe, 5-dniowe święto muzyki, sztuki, teatru i nauki. Cieszy mnie, że Dni Zamku Kazimierzowskiego weszły na stałe do kalendarza imprez kulturalnych naszego województwa – powiedziała wojewoda.

 

Fot. Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek.