IV Ogólnopolskie Forum Samorządów

Data publikacji: 14 lutego 2020Już po raz czwarty na Podkarpaciu odbywa się Ogólnopolskie Forum Samorządów. Wydarzenie objął patronatem honorowym Prezydent RP Andrzej Duda.

Forum samorządów

Bardzo się cieszę, że województwo podkarpackie już po raz kolejny staje się miejscem ważnych rozmów z punktu widzenia samorządności. Przez dwa dni w podrzeszowskiej Jasionce debatować będą przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, przedstawiciele wyższych uczelni i przedsiębiorcy oraz wszyscy Ci, dla których ważne są kwestie związane z rozwojem polskich samorządów i ich współpracy – podkreśliła biorąca udział w wydarzeniu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Do uczestników Forum listy skierowali Prezydent RP oraz Prezes Rady Ministrów.  Słowa prezydenta Andrzeja Dudy odczytał minister Adam Kwiatkowski, natomiast list od premiera Mateusza Morawieckiego odczytała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

IV Ogólnopolskie Forum Samorządów odbywa się w dniach 14 – 15 lutego br. w Centrum Wystawienniczo–Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Przedsięwzięcie zostało zapoczątkowane z inicjatywy marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla w 2017 roku. Wydarzenie stanowi niezwykłą okazję do rozmów odnoszących się do zagadnień związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego w Polsce, ale także cenną płaszczyznę wymiany informacji i doświadczeń.

Głównym tematem czwartej edycji Forum jest nowa perspektywa finansowa 2021-2027. Debaty zostały zaplanowane na piątek 14 lutego, natomiast w sobotę 15 lutego będą odbywać się warsztaty z umiejętności projektowych. Uczestnicy będą poruszać kwestie związane m. in.  z efektywnym sposobem zarządzania w samorządach poprzez działania projektowe, realizacją celów społecznych poprzez budowanie partnerstw z organizacjami pozarządowymi i biznesem, a także przedstawią dobre praktyki projektowe na przyszłą perspektywę finansową.

Fot. Biuro Prasowe UMWP.