Inauguracja roku akademickiego PWSZ w Tarnobrzegu

Data publikacji: 12 października 2017Wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch wziął udział w inauguracji roku akademickiego 2017/2018.

inauguracja PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa imienia profesora Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu 10 września br. zainaugurowała nowy rok akademicki.  Na uroczystość przybyli posłowie, samorządowcy i absolwenci  PWSZ, a doradca Wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina Renata Janik odczytała list inauguracyjny adresowany do Rektora i społeczności akademickiej przygotowany na tę okazję.

Uroczyste ślubowanie złożyli przedstawiciele poszczególnych kierunków, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym otrzymali najlepsze wyniki.  Inauguracyjną uroczystość zdominowało wręczenie umów o pracę absolwentom trzyletnich studiów pielęgniarstwa I stopnia, którzy zdecydowali się na pracę w szpitalach w: Tarnobrzegu, Sandomierzu, Mielcu i Stalowej Woli. Łącznie umowy o pracę odebrało 21 absolwentów PWSZ.

Wykład inauguracyjny pt. „Odczyty publiczne Stanisława Tarnowskiego” wygłosił  prof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie  Tadeusz Budrewicz.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnobrzegu powstała w 2001 roku.  Uczelnia obecnie kształci na kierunkach: pedagogika, finanse i rachunkowość, ekonomia menadżerska, bezpieczeństwo wewnętrzne i pielęgniarstwo.