Festiwal Kultur i Kresowego Jadła

Data publikacji: 8 sierpnia 2016W ostatnim dniu Festiwalu uczestniczyli wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

Festiwal Kultur i Kresowego Jadła

W dniach 31 lipca – 7 sierpnia w Lubaczowie oraz gminach Cieszanów, Horyniec-Zdrój, Lubaczów i Narol odbywał się XII Festiwal Kultur i Kresowego Jadła. W ostatnim dniu Festiwalu uczestniczyli wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch. Uroczystości rozpoczęły się kresową Mszą Świętą w Konkatedrze w Lubaczowie, którą uświetnił występ chóru Fraza z Kosiny.

Centralnym punktem przedsięwzięcia była impreza plenerowa zorganizowana na placu festiwalowym w Baszni Dolnej, w czasie której zaprezentowały się różnorodne zespoły folklorystyczne. Ponadto uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z kulinariami kuchni: polskiej, słowackiej, węgierskiej i ukraińskiej oraz podziwiania wyrobów rękodzieła.

 


Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×