Debata edukacyjna z przedstawicielami rad rodziców

Spotkanie z radami rodziców
10 marca 2017

„Rodzice i szkoła” – pod takim hasłem odbyła się Podkarpacka Debata Rad Rodziców zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W spotkaniu z przewodniczącymi i przedstawicielami rad rodziców przedszkoli, szkół i placówek oświatowych wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

 

Jesteśmy w trakcie procesu wdrażania reformy edukacji. Do Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wpłynęło 96 proc. uchwał od jednostek samorządu terytorialnego w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju. O kolejnych etapach wprowadzania reformy informujemy na bieżąco podczas licznych spotkań organizowanych dla wszystkich, którzy są zainteresowani przyszłością polskiej edukacji. Cieszę się, że Państwo – jako środowisko rodziców – zechcieliście przyjąć zaproszenie i weźmiecie udział w debacie na temat zmian w systemie oświaty. Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Rzeczą zrozumiałą jest, że chcecie Państwo być spokojni o proces edukacji – oddajemy bowiem w opiekę szkole to, co dla nas najcenniejsze – nasze dzieci – powiedziała wojewoda Ewa Leniart, która 9 marca br. otworzyła spotkanie z rodzicami. Wojewoda podkreśliła również, że jednym z głównych założeń zmiany ustroju szkolnego jest złagodzenie skutków niżu demograficznego.

 

Celem spotkania było przybliżenie uczestnikom głównych założeń reformy edukacyjnej i kolejnych etapów jej wdrażania. Wojewoda Ewa Leniart, kurator oświaty Małgorzata Rauch i pracownicy Kuratorium odpowiadali na liczne pytania dotyczące kształtu systemu oświaty, wpływu zmian programowych na jakość edukacji oraz na  rozwój i edukację uczniów.