Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

25 lat Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

Data publikacji: 21 grudnia 2018W Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala jubileuszowa z okazji 25-lecia Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i 15-lecia Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS.

Jubileusz

W uroczystości wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która podkreśliła, że Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, tworząca przez te wszystkie lata dogodne warunki do budowania przedsięwzięć gospodarczych, wspomagająca nawiązywanie nowych kontaktów handlowych, a także pomagająca pozyskiwać sojuszników na rzecz rozwoju województwa – miała znaczący wpływ na pozytywne zmiany, które dokonały się na Podkarpaciu. – Z okazji jubileuszu pragnę podziękować zarządowi i pracownikom Rzeszowskiej Agencji oraz Parku AEROPOLIS za profesjonalizm i zaangażowanie w każde podejmowane działania na rzecz rozwoju województwa podkarpackiego. Dziękuję Państwu za pomoc w budowaniu mocnej, podkarpackiej gospodarki. To właśnie dzięki Waszemu wsparciu i pomocy nasze firmy cenione są na rynku lokalnym i krajowym, a świat widzi w nich świetnych partnerów biznesowych – powiedziała wojewoda podczas gali.

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego SA zawiązana została aktem notarialnym 31 maja 1993 r. w formie spółki akcyjnej. Celem RARR jest prowadzenie działalności służącej wszechstronnemu rozwojowi regionu Podkarpacia poprzez skoncentrowanie i mobilizację potencjału środowisk lokalnych oraz działalność doradczą i usługową w procesach restrukturyzacji, otwierania i wspomagania przedsięwzięć gospodarczych, promocji regionu oraz pozyskiwania zagranicznych środków pomocowych. Okrągły jubileusz obchodzi również Podkarpacki  Park Naukowo –Technologiczny. Porozumienie o jego utworzeniu podpisano w 2003 r. Sygnatariuszami byli Samorząd Województwa Podkarpackiego, Powiat Rzeszowski, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska oraz Miasto Rzeszów. Do porozumienia dołączyły Gmina Trzebownisko oraz Gmina Głogów Małopolski. Jest to pierwszy branżowy Park w Polsce, który podtrzymuje wieloletnie tradycje lotnicze w regionie.

Fot. w rotatorze Biuro Prasowe UMWP.

Pozostałe zdjęcia PUW w Rzeszowie.