Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Pokazy i prezentacja sprzętu służb mundurowych, skoków spadochronowych, umundurowania różnych formacji, techniki obezwładniania oraz warsztaty detektywistyczne. To atrakcje II. Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

CZYTAJ

W Markowej upamiętniono rodzinę Ulmów

W Markowej odbyły się uroczystości związane z 71. rocznicą śmierci rodziny Ulmów. W obchodach uczestniczyła wicewojewoda podkarpacki Grażyna Borek.

CZYTAJ

Konferencja w Rzeszowie

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska otworzyła konferencję szkoleniową pn. „Bezpieczeństwo CBRN”, która odbyła się 24 marca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

CZYTAJ

Powrót bezdomnych do społeczności – konkurs MPiPS

5 ofert z województwa podkarpackiego ma szansę na dotacje w ramach „Programu wspierającego powrót osób bezdomnych do społeczności” w 2015 r. Konkurs rozstrzygnie Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

CZYTAJ

Spotkanie w Sanoku

Prawda, honor, patriotyzm – to ideały, które towarzyszyły Ojcu Andrzejowi Deptuchowi przez całe jego życie. Franciszkanin, bohater ogólnopolskiego projektu IPN pt. „Kamienia pamięci. Z modlitwą Ojczyźnie” osobiście uczestniczył w sesji podsumowującej projekt. W uroczystości wzięła udział wicewojewoda podkarpacki Grażyna Borek.

CZYTAJ

Dotacje dla gmin na utrzymanie miejsc w żłobkach

2,8 mln zł trafi do 15 podkarpackich gmin na funkcjonowanie miejsc opieki dla dzieci do lat trzech. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podzieliło środki w ramach kolejnej edycji programu „Maluch”.

CZYTAJ

Asystent rodziny – konkurs MPiPS

Minister pracy i polityki społecznej ogłosił konkurs w ramach programu „Asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2015”. Do wykorzystania jest 70 mln zł.

CZYTAJ

6 projektów zgłoszonych do resortowego programu

6 podmiotów z województwa podkarpackiego ma szansę na dotacje w ramach resortowego programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” w 2015 roku. Konkurs rozstrzygnie Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

CZYTAJ

Tomasz Stańko Honorowym Obywatelem Rzeszowa

Wicewojewoda Grażyna Borek wzięła udział w uroczystej Sesji Rady Miasta Rzeszowa, podczas której uhonorowano wybitnego artystę - Tomasza Stańko.

CZYTAJ

Przekazanie obowiązków dyrektora w Służbie Więziennej

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska podziękowała płk. Andrzejowi Leńczukowi za dotychczasową współpracę i powitała ppłk. Marka Grabka, który objął stanowisko Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie.

CZYTAJ

Wydarzenia

Archiwum wydarzeń /

GALERIE

Podkarpacki Urząd Wojewódzki

GODZINY PRACY

poniedziałek 7:30 – 15:30
wtorek 8:00 – 16:00
środa 7:30 – 15:30
czwartek 7:30 – 15:30
piątek 7:30 – 15:30

DANE URZĘDU

ul. Grunwaldzka 15 tel.: 17 867-10-00 PUW Rzeszów
35-959 Rzeszów fax: 17 867-19-50 znajdź nas na mapie
NIP: 813-17-21-402 gg: 9280991
REGON: 000514348 e-mail: kancelaria@rzeszow.uw.gov.pl

 

Tematy